קפסולת זמן לצד עץ ה70 לסביון


לרגל חגיגות שנת השבעים לסביון, הגיעו תלמידות ותלמידי מחזור ד' מחט"ב סביון גני יהודה, להטמין יחד עם ראש המועצה מר מוטי לנדאו, קפסולת זמן לצד שורשי עץ מסוג מכנף נאה שניטע על הגבעה בפארק הציפורים בסביון.

קפסולת הזמן מכילה בתוכה פתקים עם החלומות, השאיפות והאיחולים לסביון אותם הכינו התלמידות והתלמידים, ופתיחתה מתוכננת לשנת המאה לסביון.

מוקדם יותר התקיימה גם פעילות שתילת ערוגת ה-70 יחד עם ילדות וילדי גני הילדים, ברחבת בית הראשונים בסביון.

מוטי לנדאו ראש המועצה בירך: "ט"ו בשבט הוא לא רק חג לאילנות, הוא מסמל את החיבור העמוק שלנו לארץ הזו. האדם הוא הרי עץ השדה, וגם סביון היא עץ השדה בהרבה מובנים- שורשיה נטועים מקום המדינה ועולה מעלה. בסביון איכות חיים גבוהה הבאה לביטוי לא רק בסביבה הירוקה אלא גם בחיי הקהילה ובמעורבותם הרבה של התושבים."

קפסולת ה70 (3).jpe

חגיגות שנת ה-70 לסביון, החלו בראש השנה תשפ"ג וימשכו עד לראש השנה תשפ"ד. החגיגה נפתחה בהרמת כוסית לוותיקות וותיקי הישוב. כמיטב המסורת, ותיקי סביון הגיעו לרחבת בית הראשונים והשנה היה זה אירוע מיוחד במינו, בו הושקו "אירועי ה70 לסביון". כל תושב/ת קיבל בהגעתו מחניכי הצופים ורד אדום ודף מזכרת רשמי ומיוחד, פריט אספנות בהפקת השירות הבולאי, הכולל בול ייחודי ורשמי של "סביון חוגגת 70". כמו כן, שלטי הכניסה לסביון קיבלו תוספת חגיגית – שלטי נאון עם המספר 70, ודגלי 70 נתלו לצד דגלי המועצה ברחבי הישוב. בנוסף, כל תושבי סביון קיבלו לתיבות הדואר לוח שנה שולחני, מעוטר בתמונות ציפורים בסביון, אותן צלמה הצלמת נורית פרח, תושבת היישוב.

גם שיר חדש וייחודי נכתב לסביון כאשר ראש המועצה, מוטי לנדאו פנה לתלמה אליגון רוז, תושבת הישוב וביקש ממנה לכתוב לראשונה שיר לסביון. תלמה נענתה בחיוב לבקשה ויצאה למסע כתיבת השיר והלחן - בכישרון ייחודי רב. אל השירה נרתמו חבורת הזמר ״סביונים״, חבורת הזמר של ילדי כיתות א-ט, ואפילו מספר נציגים מדור החיילים. העיבוד המוזיקלי התבצע ע"י אורי דרזי, מנצח חבורת הזמר ״סביונים״.

שיר לסביון – להאזנה: https://www.youtube.com/watch?v=hjHy3lJ4azM

חבורת הזמר "הסביונים" בניצוחו של אורי דרזי פועלת מזה 26 שנים. את החזרות החבורה מקיימת אחת לשבוע בספריית "יד לבנים" בסביון. חבורת הזמר היא שותפה פעילה גם באירועי המועצה כמו ימי עצמאות, טקסי זכרון ועוד. בחודש נובמבר 2022 כחלק מאירועי ה-70 לישוב, אירחה החבורה כנס חבורות זמר במרכז התרבות סביון בו השתתפו חבורות זמר מכל רחבי הארץ.

טעימה מכנס חבורות הזמר:  https://www.youtube.com/watch?v=hYrO4rT_EOo

חגיגות ה-70 לסביון נמשכו גם בחג סוכות בהפעלה קהילתית להורים וילדים בפארק הציפורים, ובחנוכה נערכה לראשונה צעדת האור.

צפו בצעדת האור "מאירים את סביון" https://www.youtube.com/watch?v=PfpvcoBl8Sg&t=17s

אירועים נוספים מתוכננים להמשך כמו "כנס מחזורים הגדול" של בוגרי בית הספר סביון גני יהודה לדורותיהם, תערוכות אמנים, וכמובן מרוץ סביון, שנחשב לאחד ממרוצי הכביש הטובים בישראל, ע"ש עומר (ניניו) חי בן היישוב שנפל במבצע צוק איתן, יתקיים השנה בתאריך 5.5.23 גם הוא בסימן 70 שנה לסביון.

יש למה לצפות.