מתי?

ביום שני, ה-27 במרץ 2023

בשעה: 07:30

הוסף ללוח שנה 2023-03-23 07:30:00 2023-03-23 08:30:00 Asia/Jerusalem פיסול בקסאמים במושב יתד ובית עלמי למידע מלא: http://savyon.muni.il/events/27/


פיסול בקסאמים במושב יתד ובית עלמי

תאריך חדש 27.3.23

07:30             התארגנות ויציאה דרומה.           *הפסקת בוקר ע"ח המטייל

**                   נסיעה למושב יתד- פיסול בקסאמים- ירון בוב, מפסל יצירות מרהיבות מתוך שברי  הקסאמים שנחתו בדרום, זו הדרך המיוחדת שלו להעביר את מסר השלום והתקווה לשאר העולם. בנוסף לכך, הוא מקדיש חלק מההכנסות ממכירת הפסלים, לבניית מקלטים לתושבי הדרום.

**                   הגשר התלוי בנחל הבשור - גשר כבלי מתכת מעל ערוצו של נחל הבשור. בערוץ הנחל במקום יש מים במהלך כל ימות השנה (מי תהום ומי קולחין) וניתן לראות בו צבי נחל. בצידו השני של הגשר, אנדרטה ותצפית על הגבעות באזור.

**                   ארוחת צהריים בגבולות (כשר, בשירות עצמי)

**                   פסיפס בית הכנסת במעון - בית הכנסת התגלה בשנת 1957, במהלך סלילת כביש הגישה לקיבוץ ניר עוז. מחוסר תנאים מתאימים להצגת הפסיפס במקומו הטבעי, הסירו אותו מהאתר ושמרו אותו במחסני רשות העתיקות. קק"ל הקדישה את תרומה לשיקום רצפת בית הכנסת ולהשבתה למקומה המקורי. סככה חדשה מגנה על האתר ועל הפסיפס, ששוקם ושומר בידי צוות השימור של רשות העתיקות במוזאון רוקפלר בירושלים.

**                     בית עלמי - הוא בית עתיק ומיוחד, לחובבי ארכיטקטורה והיסטוריה, ממוקם בקיבוץ זיקים, על ראש גבעה המשקיפה לים. האווירה בו קסומה ומשרה רוגע ושלווה. הבית צופה על נוף מדהים. מפגש עם בת הקיבוץ ושיחה על חיי תושבי עוטף עזה.  הביקור כולל כיבוד קל.

**                   נסיעה חזרה הביתה לסביון.

התוכנית ניתנת לשינויים

        המחיר למשתתף 235 ₪ כולל מע"מ

הרשמה אצל גליה הרטוב - 0506450453

טיול מהנה

 

 

פיסול בקסאמים במושב יתד ובית עלמי