תנופת החינוך בסביון – כל הפרטים

קרית החינוך החדשה של סביון–גני יהודה יוצאת לדרך

 

החל משנת הלימודים הקרובה, מתחם בית הספר הקיים יתפקד כקריית חינוך בה יפעלו זה לצד זה שני בתי ספר: בית ספר יסודי (א'-ו') וחטיבת ביניים (ז'-ט').

 

במהלך הקיץ עוברת קריית החינוך שיפוץ וחידוש, במסגרתם נוסף חדר מנהל ומורים לחטיבה, הוכשרה חצר נוספת (החורשה מאחורי כיתות החטיבה), וחודשו כיתות הלימוד. קריית החינוך החדשה תהיה ערוכה לכלול את פעילות שני בתי הספר. כאשר בנוסף לשטחים ייחודיים לפעילות של כל אחד מבתי הספר, נותרים שטחים משותפים שימשיכו לשרת את שני בתי הספר בתיאום בין המנהלות.

 

כזכור, ההחלטה על פיצול בית הספר נועדה בין היתר לתת מענה ייחודי ומותאם לצרכים השונים של תלמידי היסודי והחטיבה, שמהיום יזכו ליהנות ממשאבים ותקציבים נוספים המגיעים ממשרד החינוך בזכות הפיצול, לרבות: שעות לימוד, תכניות לימוד ייחודיות, מנהלת נוספת ועוד.

 

כמו כן, אנו שמחים לבשר שלאחר שהתקבלה החלטה המאפשרת לקלוט לחטיבת הביניים ילדים מיישובים סמוכים, צפויים להצטרף לכיתות ז' בשנת הלימודים הקרובה ילדי מגשימים. יחד עם ילדי מגשימים נפתחת בשכבת ז' כיתה שלישית. בשכבות ח' ו-ט' אנו שמחים על המשך למידה משותפת עם ילדי כפר מעש.

 

הנשים החדשות של החינוך בסביון

 

ביוני האחרון מונתה גב' תמי בן נביא למנהלת מחלקת החינוך הספורט והקהילה ונבחרה הגב' טלי קליין למנהלת חטיבת הביניים. בימים אלו מונתה הגב' ישראלה כדורי למנהלת בית הספר היסודי.

 

אנו מאחלים לשלוש המנהלות החדשות, שכבר עובדות מרגע כניסתן לתפקיד מחופשת הקיץ במרץ רב, במסירות ובתשוקה גדולה, הצלחה רבה בתפקיד.

 

גני הילדים

 

במהלך הקיץ עברו גני הילדים שיפוץ וחידוש ואף נוספו מתקנים חדשים.

לידיעתכם, בשנת הלימודים הבאה יפעלו 6 גני ילדים. ירידה במספר הילדים הובילה לכך שנאלצנו לסגור גן אחד – גן עלומים. אנו מודים לגננת המוערכת של גן עלומים, הגב' גלית בירמן, על כך שגידלה שנים רבות את ילדינו באהבה ובמקצועיות. אנו מוקירים את תרומתה המשמעותית לחינוך הילדים. מאחלים לה הצלחה רבה גם בהמשך דרכה.

 

תנופת החינוך מגיעה אל צהרוני "הכוכב הבא" בסביון!

 

החל משנת הלימודים הקרובה תופעל תכנית ייחודית בצהרוני "הכוכב הבא" בשפה האנגלית, בשיתוף פעולה עם חברת "ברליץ" הישראלית.
במסגרת התכנית ילמדו ילדים מגיל הגן ועד כתה ד' אנגלית בקבוצות קטנות, בקלות ובהנאה רבה.
תכניות אלו ישלבו משחק, יצירה, מוסיקה ודרמה, תוך שימוש בחומרי לימודי ייחודיים ובמעקב פדגוגי צמוד.

שיעורי בית עושים בצהרון!

אחד הנושאים המרכזיים עליו יושם דגש בשנה הקרובה הוא פיקוח צמוד של צוות הצהרון על תהליך הכנת שיעורי הבית בזמן הצהרון. תינתן הקצאה של כ-40 דקות מדי יום לנושא כאשר הצוות נמצא לצד הילדים בעת הכנת השיעורים על מנת לסייע, להדריך ולפקח.

אנו מחויבים ונמשיך להשקיע את המאמצים והאמצעים הדרושים כדי לתמוך ולאפשר לכל אחת מהמנהלות להגשים את המשימה המשותפת והחשובה לכולנו, להביא את בתי הספר ומערכת החינוך ביישוב לשגשוג ולהצלחה.

 

אנו מאחלים הצלחה גדולה גם לכל צוות החינוך וההוראה בבתי הספר ובגנים, וכמובן הצלחה גדולה לכל התלמידות והתלמידים ובינתיים המשך חופשה מהנה ובטוחה.

 

מוטי לנדאו, ראש מועצת סביון

יעל ויסמן, מחזיקת תיק החינוך