סיכום אירועי ימי הזיכרון והעצמאות בסביון

גם השנה תושבי סביון ציינו את המעבר משואה לתקומה בשורה של טקסים קהילתיים, בסיומם חגגו עצמאות לישראל בהפנינג ענק לכל המשפחה.

את יום הזיכרון לשואה ולגבורה ציינו בסביון בטקס המסורתי ברחבת בית יד לבנים ביישוב. כ-800 תושבים הגיעו לטקס, שהתחקה אחר סיפוריהם של שישה ניצולים תושבי היישוב. באמצעות קטעי וידאו וראיונות, חלקו הניצולים את חוויותיהם המטלטלות במהלך המלחמה ולאחריה. הסיפורים הומחשו על הבמה על ידי תלמידי שכבת ח׳ בבית הספר 'סביון גני יהודה' בקטעי דרמה ושירה. במהלך הטקס המרגש עלו ששת הניצולים להדליק את לפידי הזיכרון באנדרטה היישובית.

 

בערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה התקיימה בסביון העצרת הקהילתית. העצרת, שנערכה ברחבת בית התרבות למול כ-1,500 תושבים, כללה טקס מרגש בביצוע שבט הצופים של סביון. חניכי שבט כנען שיתפו את הקהל בסיפוריהם האישיים של הנופלים, הקדישו להם שירים והקריאו מכתבים מרגשים שקרובי הנופלים כתבו על אהוביהם. לאחר מכן הדליקו חיילים בני היישוב לפידי זיכרון, כמספר הנופלים. בסיום העצרת התקיים ערב שירי לוחמים. למחרת נערך טקס אזכרה לנופלים בבית העלמין, בו השתתפו אלפי תושבים.

 

את יום העצמאות ה-71 לישראל חגגו בסביון בהפנינג ענק לכל המשפחה. כ-4,000 איש הגיעו לרחבת בית התרבות, שהפך למתחם ענק של משחקי שעשועים ואטרקציות, דוכנים, מופע זיקוקים והופעות של לירן דנינו, קטריקס ודורון ביטון – שסחפו את הקהל.

במקביל נערך באולם בית התרבות אירוע מיוחד לתושבי סביון הוותיקים, שכלל את הקרנת טקס הדלקת המשואות מהר הרצל, כיבוד חגיגי והופעה של הזמרת נורית גלרון. בסיום המופע צפו התושבים הוותיקים בסרט "כנגד כל הסיכויים: חיים גורי – הים האחרון". חגיגות יום העצמאות בסביון נמשכו גם למחרת וביום שישי, עם טורניר הכדוריד והכדורסל המסורתי לזכר בני היישוב, שכלל הופעות של נבחרות ההתעמלות האומנותית והתעמלות הקרקע של סביון.

תודה לכל מי שהגיע לאירועים ולכל אלה שלקחו חלק בהפקתם המוצלחת.