דלג לתוכן

סביון מתקדמת לאנרגיה ירוקה 📣

אי אפשר להתעלם ממשבר האקלים, כדור הארץ מתחמם ומועצת סביון לא עומדת מנגד.

בשעה טובה ומוצלחת, מועצת סביון גאה להוביל פרויקט סביבתי וירוק, שבמסגרתו יותקנו במהלך חופשת הפסח פאנלים סולריים על גגות מבני ציבור בסביון. מדובר בתוכנית משותפת של מפעל הפיס עם מרכז השלטון המקומי ומשרד האנרגיה.

הקמת פאנלים על גגות מבנים נעשית מזה 20 שנה ברחבי העולם ולמעלה מ-10 שנים בישראל. כ-150 רשויות מקומיות כבר שותפות לדרך ובהן ירושלים, ת"א, הרצליה, כפר סבא, בני ברק, אילת ועוד.
צעד זה הינו חלק מהליך כולל שמהווה מסר על החשיבות בהגנה על הסביבה, בהפחתת זיהום ומניעת משבר האקלים המסכן את עתידנו ועתיד ילדינו.

ייצור חשמל מהשמש מייתר ייצור חשמל מזהם ובכך מצמצם פליטות גזי חממה ומזהמי אוויר. המערכות עומדות בכל התקנים הנדרשים ויותקנו בהתאם להנחיות משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה ומשרד האנרגיה.

בכל הקשור לבטיחות קרינה, התקנה והפעלה של מערכות סולאריות על גגות מוסדות חינוך מתבצעת בהתאם לדרישות המקצועיות, אינה מסכנת את בריאות התלמידים והמורים במוסד החינוכי. למען הסר ספק, יתבצעו בדיקות קרינה תקופתיות.

תושבים המעוניינים להצטרף למיזם ולהתקין על גגות פרטיים, יכולים ליצור קשר עם עמותת "קהילת השמש" שפועלת ללא מטרות רווח >>> communityofsun.com
בקרוב תישלח הזמנה למפגש חשיפה משותף.

בכבוד רב,
מועצת סביון