סביון: היישוב הבטוח ביותר בבקעת אונו

בעקבות ירידה של עשרות אחוזים במספר הפריצות לבתים בסביון בשנת 2017, הפכה סביון ליישוב הבטוח ביותר בבקעת אונו ובמחוז תל אביב של המשטרה.

המגמה נמשכת גם השנה, ומתחילת 2018 נרשמה ירידה של כ- 45% במספר הפריצות ביישוב.

הישג מרשים זה נובע משיתוף הפעולה המוצלח של מערך הביטחון במועצה המקומית סביון עם משטרת ישראל, מוקד אמון, השוטר הקהילתי של סביון ומתנדבי משמר השכונה בסביון. משמר השכונה, שהוקם בתחילת 2017 ופועל בחסות המועצה, מורכב מכ-150 מתנדבים תושבי היישוב, המבצעים סיורים ליליים ברחבי סביון.

למרות הירידה במקרי הפריצות לבתים ביישוב, במועצת סביון ממשיכים לפעול לחיזוק הביטחון השוטף. בשבועות הקרובים יוחלפו השערים בשלוש הכניסות לסביון במחסומי ביטחון חדשניים ויעילים. במקביל, הותקנה מערכת הגנה היקפית, בנוסף למערכת בקרת כניסה ויציאה של רכבים מסביון הפועלים כיום.

צעדים אלה נעשים בהתאם לתכנית המועצה לחיזוק והעלאת ביטחון התושבים בסביון. בהתאם, המועצה החלה בהקמת תאורה היקפית וחיישני תנועה מסביב ליישוב, לרבות בשטחים הפתוחים, לגילוי כניסות של הולכי רגל לסביון. גם מספר מצלמות האבטחה ביישוב, שכבר היום עומד על כ-120, צפוי לגדול. המועצה פועלת לסיכול גניבות כלי רכב, והחלה בשיתוף פעולה עם החברות איתוראן ופוינטר לאיתור רכבים בזמן אמת.