נלחמים בנמלת האש

 ריכוז הנחיות לשבוע הדברה 6-11.9

בישוב סביון מידי שנה אנו מתמודדים עם תופעה של נחילי נמלת אש ברחבי הישוב. בהמלצת מדביר מקצועי, במידה וכל הישוב בשבוע אחד יבצע הדברה הן במרחב הציבורי והן במרחב הפרטי, נוכל להתגבר על התופעה.
אנו מבקשים מכל התושבים במהלך השבוע 6-11.9.2020 לפני החגים, לבצע הדברה כנגד נמלי האש.

הנחיות לטיפול בנמלת האש הקטנה:

מי היא נמלת האש?  נמלת האש הקטנה היא פולש אגרסיבי שהתבסס במדינת ישראל בעשור האחרון.

היכן נמצאות נמלת האש? נמלת האש נמצאת בחלקים גדולים בישוב סביון כמו בישובים רבים אחרים בבקעת אונו.

מה הנזק שיכולה לעשות נמלת האש? כאשר הנמלה עוקצת עקיצתה כואבת מאוד (כמו כווייה או דקירה). עקיצה של הנמלה בקרנית של בע"ח כמו כלב או חתול, יכול להסתיים בפגיעה בלתי הפיכה בעיניו של בע"ח. בנוסף, כאשר אדם אלרגי נעקץ הפגישה יכולה להיות מסוכנת.

זיהוי נמלת האש נעשה בניטור, כאשר מחפשים את שיירות הנמלים על צינורות טפטוף, משטחי בטון או ריצוף (נראות קטנטנות ואדומות). ניתן לפזר נטרים בשטח הגינה, נטר הוא מקל שעליו חמאת בוטנים שמניחים במספר מקומות בחצר. אם יש נמלי אש, נמצא למחרת על המקל נמלים רבים.

כיצד מתבצע הטיפול בנמלת האש? הטיפול בנמלת האש נעשה עם פיתיונות גרגיריים של יצרנים שונים. החומר הנפוץ והמומלץ ע"י המדביר רן ארנון, הוא GRANULAR של חברת "RPC". פיזור הגרגירים צריך להיעשות באופן שווה על משטחים שונים בסמוך לצנרת השקיה, סמוך לבריכות, ברכות נוי, מערכות השקיה, בורות ניקוז ומקורות מים שונים בחצר.

חובה! יום לפני ביצוע ההדברה לסגור את כל מערכת ההשקיה בגינה, כולל ממטרות, טפטפות ברזי גינה ועוד. יום לאחר פיזור הרעל בשעות הערב ניתן להשקות.

במהלך שלושת הימים שהברזייה סגורה:

  1. מומלץ לא להסתובב ולשחק בגינה, כך הנמלים מלקטות את הגרגרים בלי הפרעה.
  2. לא נכנסים לבריכה
  3. לא מבצעים פעולות גינון גיזום ניקיון בגינה.

חשוב – יש לקרוא את הוראות השימוש על התווית ולפעול בהתאם להנחיות. מומלץ להזמין מדביר מוסמך, שיבצע את פעולת ההדברה בצורה אפקטיבית על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר.

בגלל שרידותה המרשימה של נמלת האש מועצה מקומית סביון מעודדת את כל התושבים לטפל בכל המרחבים הציבוריים במהלך השבוע של 6-11.20.

תודה על שיתוף הפעולה.

מדבירים את נמלת האש